تولید انواع ست بشقاب سفالی میناکاری تبریز

هنر میناکاری از دیرباز هنری زیبا و ارزشمند در صنایع دستی کشور ما ایران به حساب می آمده و ترکیب این هنر با سفالگری باعث ایجاد ظروف بسیار زیبا با جنبه های تزئینی و کاربردی شده است. امروزه تولید انواع ست بشقاب سفالی میناکاری برگی دیگر از این هنر ارزشمند ایرانی است که توسط هنرمندان تبریزی به بازار عرضه شده است.

تولید انواع ست بشقاب سفالی میناکاری تبریز

کاربرد انواع ست بشقاب سفالی میناکاری

کاربرد انواع ست بشقاب سفالی میناکاری

میناکاری یکی از هنرهای دستی ایرانی است که سابقه ای طولانی و در حدود 5 هزار ساله دارد. سابقه این هنر به دوران هخامنشیان بازمی گردد و در دوران ساسانیان تحول بیشتری یافته است.

در هنر مینا کاری طرح ها، نقاشی ها و تزئیناتی بر روی ظروفی از جنس طلا و نقره و اغلب مس انجام میشود و با رنگ های لعابدار مخصوص در حرارت زیاد پخته و ثابت می شود. امروزه این هنر روی ظروف سفالی هم استفاده می شود و با توجه به هزینه کمتر طرفداران زیادی دارد. رنگ های آبی لاجوردی، سبز و قرمز در این هنر اصیل ایرانی بسیار به چشم می خورد.

مهد و کانون اصلی این هنر در شهر اصفهان واقع بوده است اما امروزه هنر میناکاری اصفهان به طور گسترده به شهر تبریز آمده و توسط هنرمندان آذربایجانی جان دوباره ای گرفته است.

مینا کاری در آثار متعددی همچون تولید ست بشقاب، کاسه، گلدان، قاب عکس، تابلوهای زیبا و … کاربرد دارد و حتی برای تزیین درها و پنجره های ضریح مکان های مقدس مذهبی نیز به کار رفته است.

ست بشقاب سفالی میناکاری به هر نحوی که استفاده شود خواه به صورت دیوارکوب یا روی میز، احساس مطبوع و لذت بخش دستان توانای هنرمندان تبریزی را به شما منتقل می کند.

فروش انواع ست بشقاب سفالی میناکاری

فروش انواع ست بشقاب سفالی میناکاری

با توجه به زیبایی چشمگیر هنر میناکاری و ترکیب دلنشین رنگ ها در هنر ایرانی قطعا یکی از کاربردهای این هنر زیبا در تزیین منازل یا محیط کار بوده و یکی از عناصر روح بخش در دکوراسیون می باشد که علاوه بر نقش تزیینی آن می تواند برای سرو انواع خوراکی ها نیز کاربرد داشته باشد.

همچنین تولیدات حاصل از این هنر ارزشمند جهت هدایای تبلیغاتی گزینه مناسبی بوده و می تواند خاطره و نقش دلنشینی را در ذهن مخاطب ایجاد نموده و در شناخت این هنر ایرانی به جهان و گسترش و رونق کار هنرمندان ایرانی نقش به سزایی داشته باشد.

یکی از موارد مهم در خرید این ظروف دقت در مرغوبیت و اصالت کالاهای خریداری شده است. شفافیت، براق و صیقلی بودن و ظرافت کار هنرمندان همگی در ارزشمندی ظروف حاصل از این هنر موثر است.

این شرکت با فروش ست بشقاب سفالی مینا کاری تولید شده توسط هنرمندان تبریزی با در نظر گرفتن تمام موارد فوق خیال شما را از بابت تهیه کالایی اصیل و منحصر به فرد راحت می نماید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.