تولید انواع ست کاسه بشقاب سفالی میناکاری

تولید انواع ست کاسه بشقاب سفالی میناکاری موضوعی است که قرار است در این مطلب پیرامون آن صحبت کنیم. کاسه بشقاب های سفالی میناکاری معمولاً ظروفی هستند که لعاب سفید رنگی روی آنها داده شده و از این طریق آماده عملیات میناکاری روی آن می باشند. در این مطلب و در ادامه در خصوص تولید ست کاسه و فروش ست بشقاب نیز صحبت خواهیم کرد.

تولید انواع ست کاسه بشقاب سفالی میناکاری

بررسی انواع ست کاسه بشقاب سفالی میناکاری

بررسی انواع ست کاسه بشقاب سفالی میناکاری

کاسه بشقاب و به طور کلی انواع ظروفی که روی آنها فرایند مینا‌ کاری انجام می‌ شود معمولاً یا از نوع مسی و یا از نوع سفالی می باشد. کاسه بشقاب های سفالی مینا کاری شده همان گونه که از نامشان پیداست، در اصل سفال هایی هستند که سپس تحت فرایند مینا کاری قرار می‌گیرند. این ظروف معمولاً باید سطحی صاف و مسطح و با لعاب سفید رنگ داشته باشند تا فرآیند مینا کاری روی آن به خوبی انجام شود.

کاسه ها و بشقاب ها و به طور کلی ظروف مینا کاری ظروفی هستند که معمولاً پس از آن که فرایند مینا کاری روی آنها انجام شد، بایستی وارد کوره شوند تا رنگ آنها تثبیت گردد. این ظروف پس از آن که از کوره خارج شدند می توانند عرضه شوند. لازم به ذکر است که مینا کاری معمولاً بر روی دو متریال سفال و مس انجام می‌شود و در هر دو حالت لازم است که پس از انجام و اتمام فرآیند مینا کاری رنگ آن تثبیت شود.

کاسه ها و بشقاب های مینا کاری شده معمولاً به صورت تک و به صورت یکست کامل تولید و عرضه می‌شود. ست کاسه و بشقاب سفالی مینا کاری شده معمولاً شامل یک کاسه بزرگ، یک بشقاب برای قرار گرفتن در زیر آن، شامل پارچ و لیوان و همچنین میوه خوری می باشد. گاهی اوقات این ست همراه با قندان نیز هست.

فروش انواع ست کاسه بشقاب سفالی میناکاری

فروش انواع ست کاسه بشقاب سفالی میناکاری

یکی از شهرهایی که در آن انواع ظروف مینا کاری با رنگ ها و طرح های مختلف و با قیمت های متفاوت تولید و عرضه می شود اصفهان است. در این شهر، مینا کاری معمولاً بر روی مس انجام می ‌شود اما ظروف مینا کاری بالاخص کاسه ها و بشقاب های مینا کاری شده ای نیز تولید و عرضه می گردد که عملیات میناکاری روی آن بر روی سفال نیز انجام می شود.

علاوه بر اصفهان در شهر همدان نیز انواع ظروف سفالی و ظروف سفالی مینا کاری شده نیز تولید و روانه بازار می شود چرا که همدان شهری است که سفال آن بسیار معروف و البته مرغوب و با درجه کیفی بالا بوده و حتی در تولید ظروف سفالی غیر مینا کاری شده نیز فعالیت بسیار داشته و دارد. در هر صورت، در اصفهان و همدان می توان انواع ست کاسه بشقاب سفالی مینا کاری شده را تهیه کرد. برخی از فروشگاه های این دو شهر نیز به فروش اینترنتی این محصول مبادرت می ورزند و صادرات خود را به سراسر کشور انجام می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.