خاک ورمی کمپوست باعث تغییر رنگ گیاه شما می شود

سفتی خاک باعث می شود که گیاه سرنگون نشود، به همین دلیل برای گیاهان آپارتمانی شما بهترین است. توجه داشته باشید که برخی از گیاهان آپارتمانی مانند ارکیده یا کاکتوس ها خاک ورمی کمپوست خاصی دارند که شبیه محیط طبیعی گیاهان است.

علاوه بر خاک مناسب گلدان از کود مناسب استفاده کنید. می توانید کود را به صورت پودر، گرانول یا مایع اضافه کنید. کمپوست برای گیاهان باغچه مناسب تر از گیاهان داخلی است.


می توانید خاک گلدان را با پیت یا بدون پیت خریداری کنید. ذغال سنگ نارس دارای خواص اسیدی است و گفته می شود که تأثیر مثبتی بر رشد گیاهان دارد. می تواند آب را به سرعت جذب کند، اما دوباره آن را آزاد کند.

ذغال سنگ نارس در باتلاق استخراج می شود و از بقایای گیاهی تشکیل شده است. برای حذف این ماده، آب از باتلاق خارج می شود که در نهایت آن را از بین می برد. بازسازی تا 1000 سال طول می کشد.

علاوه بر این، باتلاق ها می توانند CO2 را ذخیره کنند. در طی تخریب، CO2 ذخیره شده دوباره آزاد می شود و به اثر گلخانه ای کمک می کند.درختان نخل نیز نیازهای خاصی به خاک دارند. مثلاً نباید خیلی خشک یا درشت باشد، در غیر این صورت گیاه خشک می شود.

اگر برعکس آن خیلی سفت باشد، خطر آبگرفتگی وجود دارد. با درختان نخل بزرگ، شما همچنین باید مطمئن شوید که خاک می تواند درخت خرما را تثبیت کند تا واژگون نشود.

از آنجا که انواع مختلفی از درختان خرما وجود دارد که در مکان های مختلف رشد می کنند، هیچ خاکی وجود ندارد که برای انواع درختان خرما مناسب باشد. نخل های کوهستانی به خاکی نیاز دارند که کمی آهکی باشد و فقط کمی ماسه داشته باشد، در حالی که نخل کنتیا و نخل کریسمس به خاکی با ماسه زیاد نیاز دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.