خرید انواع ست بشقاب مسی میناکاری

یکی از هنرهای زیبا و اصیل مردم کشورمان ایران و به خصوص شهر اصفهان، میناکاری می باشد که از زمان های قدیم تاکنون تولید شده و در حال حاضر نیز طرفداران بی شماری در میان افراد علاقمند به هنرهای سنتی دارا می باشد. این روزها خرید ست بشقاب مسی میناکاری شده که یکی از بهترین نمونه های این محصول است با استقبال فراوانی از سوی مشتریان مواجه شده است. این بشقاب ها جنبه تزئینی داشته و توسط آن می توان رنگ و بوی دیگری برای دکوراسیون داخلی به وجود آورد.

خرید انواع ست بشقاب مسی میناکاری

نحوه تولید ست بشقاب مسی میناکاری

نحوه تولید ست بشقاب مسی میناکاری

اصلی ترین فلزی که برای تولید ست بشقاب میناکاری استفاده می شود، مس می باشد. زیرا این فلز از نظر دوام و استحکام در درجه بالایی قرار داشته و به راحتی می توان آن را چکش کاری نموده و شکل مورد نظر را به آن بخشید.
برای تولید این بشقاب های زیبا ابتدا مس را انتخاب کرده و آن را به شکل و اندازه مورد نظر برش می زنند که این امر توسط هنرمند مسگر انجام می پذیرد. سپس بر روی آن یک لعاب سفید و یکدست قرار می گیرد که به آن لعاب آستر گفته می شود.
در ادامه بشقاب های لعابدار شده را در کوره قرار داده، دوباره روی آن را لعاب زده و مجدداً در کوره قرار می دهند تا مقاومت آن افزایش یابد.

سپس هنرمندان میناکار آن را رنگ نموده و با استفاده از قلم های مخصوص، بر روی آنها نقش و نگارهای بسیار ریز و دقیق که با همدیگر هماهنگی فوق العاده ای دارند را ایجاد می نمایند و در نهایت دوباره آن را در کوره قرار داده و می پزند.

فروش انواع ست بشقاب مسی میناکاری

فروش انواع ست بشقاب مسی میناکاری این روزها فروش انواع ست بشقاب مسی میناکاری در کشورمان ایران بسیار گرم و پر رونق است و بسیاری از کسانی که به دکوراسیون سنتی علاقه دارند و یا دوست دارند در فضای داخلی خانه خود از رنگ های آبی و فیروزه ای استفاده نمایند، این بشقاب ها را خریداری کرده و توسط آن جلوه و شکوه بی نظیری به دکوراسیون خود می بخشند.

یکی از نکته های بسیار مهمی که در مورد بشقاب های میناکاری شده وجود دارد این است که می توان برای مدت های طولانی از آنها استفاده نمود، بدون اینکه گذر زمان تغییری در شکل ظاهری و زیبایی آن ها به وجود آورد.

معمولاً این بشقاب ها 3 عدد هستند که به ترتیب قطر آنها 8، 10 و 12 سانتی متر می باشد و طرح هایی که در آنها به کار رفته شامل بته جقه، گل های اسلیمی و گل های ختایی می باشد که توسط هنرمندان ماهر و خوش ذوق بر روی سطح این بشقاب ها طراحی و اجرا شده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.