دامادی که در شب عروسی با چوب بالسا ۵ میل کتک خورد

گفته می شود که چوب بالسا ۵ میل به رنگ رنگ پریده و زنگ زده است. این بخشی از چوب تجاری نیست. بیشتر تخته‌های بالسا از چوب صنوبر که به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد یا مایل به سفید است، منشاء می‌گیرند. گاهی اوقات ته رنگ صورتی یا زرد نیز وجود دارد. حتی ممکن است متوجه ته رنگ زرد یا صورتی شوید!
چوب بالسا هیچ بوی مشخص یا قطعی ندارد، می توان آن را “بی بو” نامید. هیچ سابقه ای از ایجاد واکنش های آلرژیک شدید ندارد.

95 درصد بالسا تجاری توسط جنگل های اکوادور تامین می شود. در چند سال گذشته، 60 درصد از مزارع در تکه های پر از بسته بندی 1000 درخت در هکتار کشت می شود. همیشه سبز، با برگ های بزرگ خرما به قطر 40 سانتی متر است.

این درخت بسته به محصولی که باید تولید شود، پس از هر 5 تا 10 سال رشد قابل برداشت است. آنچه ضروری تر است این است که اطمینان حاصل شود که شرکت ها به طور پایدار درختان را کاشت و برداشت می کنند.

پس از برداشت، بالسا را در کوره خشک می کنند تا برای استفاده آماده شود. خشک کردن در کوره باعث دوام و وزن سبک منحصر به فرد بالسا می شود.

چوب

از Balsa برای ساخت تخته های موج سواری استفاده می شود
ورق های چوب بالسا در بین لایه های فایبرگلاس قرار می گیرند تا مقاومت و انعطاف پذیری آن را تقویت کنند. این همچنین وزن کشتی را در روند مناسب افزایش می دهد.

ورق چوب بالسا بسیار محکم است و در دکوراسیون، پروژه های لیزری، مدل هواپیما، برج ها، پل ها و مجسمه های دیگر کاربرد دارد. سطح ورق های چوبی بدون سوراخ و صاف است.

این به قایق ها و تخته های موج سواری شناوری و سفتی می بخشد.

در صنعت قایق، بالسا را یک ماده اصلی نامیده اند. مواد هسته بالسا به عنوان یک راه حل اقتصادی برای مواد هسته فوم محبوبیت پیدا کرده است.

مبلمان
امروزه طراحان داخلی توجه خود را به چوب بالسا به عنوان منبعی مناسب برای ساخت مبلمان معطوف کرده اند. این به دلیل پایداری عالی آن در کنار خواص زیبایی شناختی آن است.

اغلب اوقات، از یک نوار چوبی بالسا برای خط‌کشی لبه‌های مبلمان در حین تکمیل استفاده می‌شود.

چوب بالسا پس از استفاده معروف آن برای ساخت هواپیمای جنگی بریتانیایی د هاویلند در جنگ جهانی دوم بسیار محبوب شد.

پس از آن چوب بالسا راه خود را به صنعت هوافضا باز کرد. امروزه با سایر مواد هسته ترکیب شده و ساختاری کامپوزیتی ایجاد می کند که در پره های توربین، کناره های تخت بدنه، ظروف حمل و نقل، رادوم ها، فلپ ها و داخل هواپیما استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.