شکلات مجلسی آیدین موجب مرگ دو اسب گران قیمت مسابقه ای شد

مطالعات نشان می دهد که خوردن شکلات مجلسی آیدین، در درجه اول شکلات تلخ، ممکن است به بهبود سلامت قلب و عروق کمک کند. شکلات تلخ و کاکائو سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی، در همان دسته چای سبز و زغال اخته قرار می گیرند.

این به این دلیل است که شکلات از دانه های کاکائو (یا دانه های کاکائو) می آید که روی درخت کاکائو رشد می کند و سرشار از مواد مغذی طبیعی گیاهی است.

اکثر مطالعات تا به امروز ارزش های سلامتی شکلات تلخ را برجسته می کنند زیرا دارای بالاترین درصد مواد جامد کاکائو است، بنابراین آنتی اکسیدان های فلاوانول بیشتری دارد.
فواید شکلات تلخ برای سلامت قلب:
شکلات تلخ برای قلب شما مفید است. روزانه یک نوار کوچک از آن می تواند به عملکرد خوب قلب و سیستم قلبی عروقی شما کمک کند. دو فایده شکلات تلخ برای سلامت قلب عبارتند از:

کاهش فشار خون: مطالعات نشان داده اند که مصرف روزانه یک تکه شکلات تلخ می تواند فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهد.

شکلات

کاهش کلسترول: شکلات تلخ همچنین نشان داده است که کلسترول LDL (کلسترول بد) را تا 10 درصد کاهش می دهد.

سایر فواید شکلات تلخ:
شکلات علاوه بر محافظت از قلب، فوایدی نیز دارد:

مزه اش خوب است

تولید اندورفین را تحریک می کند که باعث ایجاد احساس لذت می شود

حاوی سروتونین است که به عنوان یک ضد افسردگی عمل می کند

حاوی تئوبرومین، کافئین و سایر مواد محرک است
اعتقاد بر این است که سرخپوستان اولمک اولین کسانی بودند که دانه های کاکائو (“کاکاوا”) را به عنوان یک محصول خانگی کشت کردند. درختان کاکائو احتمالاً 10000 سال است که به صورت وحشی رشد کرده اند. تمدن اولمک تا حدود 300 سال قبل از میلاد ادامه دارد.

300 قبل از میلاد – 500 ق.
250 تا 900

اولمک ها، جامعه ای بسیار پیچیده، بخش زیادی از فرهنگ خود را به مایاها می دهند، از جمله “xocoatl”، شو-KWA-til. مصرف دانه های کاکائو به نخبگان جامعه مایا محدود می شود، به شکل یک نوشیدنی کاکائوی شیرین نشده که از دانه های آسیاب شده تهیه می شود.

مکزیکی های باستان بر این باورند که Tonacatecutli، الهه غذا، و Calchiuhtlucue، الهه آب، الهه های نگهبان کاکائو هستند. آنها هر سال برای الهه ها قربانی های انسانی انجام می دهند و در آخرین وعده غذایی قربانی کاکائو می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.