عرضه انواع ست پارچ ولیوان مسی میناکاری

پارچ و لیوان یکی از انواع ست های سنتی و مدرن و نشان دهنده فرهنگ ایرانی است که از قدیم الایام به صورت پلاستیکی، کریستال، بلور و مسی همواره مورد استفاده قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم پیرامون ست پارچ ولیوان مسی میناکاری، عرضه ست پارچ و فروش ست لیوان سخن بگوییم.

عرضه انواع ست پارچ ولیوان مسی میناکاری

روش تولید ست پارچ ولیوان مسی میناکاری

روش تولید ست پارچ ولیوان مسی میناکاری

پارچ ‌و لیوان از جمله ظروف آشپزخانه ای است که نشان دهنده فرهنگ و سنت ایرانیان است. این ست دو تکه که در ظاهر دو تکه است اما تعداد لیوان های آن می ‌تواند از ۶ عدد تا بالاتر باشد، همواره بر سر سفره ها و میزهای غذای ایرانیان وجود داشته است و به صورت های مختلفی اعم از بلوری، کریستالی، مسی و در ایام قدیم به صورت پلاستیکی به کار می رفته است.

پارچ و لیوان مسی مینا کاری یکی از انواع ست های پارچ و لیوان است که بر روی ظروف مسی و با استفاده از هنر مینا ‌کاری تولید می شود. ظروف مسی را ابتدا تهیه می‌ کنند که با لعاب سفید وجود دارد و به همین شکل خریداری و تهیه می شود. سپس با استفاده از ابزارهای رنگ آمیزی و قلم موهای رنگ مخصوص میناکاری، این ظروف از بشقاب، قند دان، ظروفی مثل لیوان و گلدان گرفته تا ست پارچ ‌و لیوان همواره با لعاب سفید وجود دارد و سپس توسط افرادی که هنر میناکاری دارند منقوش به طرح و نقشه های متعدد و دلخواه می گردد.

مینا کاری یکی از هنرهایی است که از دیرباز در شهرهای اصفهان و همدان رایج بوده و هست. در همدان بیشتر میناکاری روی سفال و در اصفهان این هنر بیشتر روی مس انجام می ‌شود. مس خام به رنگ قرمز است اما مسی که لعاب داده می ‌شود و سپس قرار است روی آن مینا‌کاری انجام شود، به صورت سفید می باشد. در واقع، ظروفی که قرار است زیربنای آن مسی باشد و سپس با هنر مینا کاری تولید و عرضه شود، ظروفی به رنگ سفید است. این ظروف پس از آن که منقوش به میناکاری شد، در کوره قرار می گیرد تا رنگ آن و نقش برجسته روی آن تثبیت شود.

فروش انواع ست پارچ ولیوان مسی میناکاری

فروش انواع ست پارچ ولیوان مسی میناکاری

فروش انواع ست پارچ و لیوان مسی مینا کاری عمدتاً در شهر اصفهان و در بازار سنتی این شهر انجام می شود. البته این ظروف به نمایندگی ها و مراکز توزیع و عرضه ظروف مینا کاری در سراسر کشور توزیع می شود تا به دو شیوه حضوری و اینترنتی در اختیار مشتریان قرار گیرد. ست پارچ و لیوان مسی مینا کاری نیز به همین شیوه به فروش می رسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.