لنت ترمز پارس ساندرو یک اسباب بازی هیجان انگیز برای کودکان

سازندگان قطعه کوچکی از فلز نرم را در لنت ترمز پارس ساندرو قرار می دهند. هنگامی که لنت ترمز تا حد مشخصی فرسوده می شود، فلز شروع به ساییدگی روی روتور ترمز می کند.

اگر هر بار که ترمز می‌کنید صدای جیرجیر می‌شنوید، نشانه این است که لنت ترمز نیاز به تعویض دارد.

خودروهای رده بالا شامل یک سیستم نظارت الکترونیکی هستند. این سیستم یک هشدار از طریق یک مدار الکترونیکی ارسال می کند که یک چراغ هشدار را روی داشبورد شما روشن می کند.

اینگونه می دانید که زمان تعویض لنت ترمز فرا رسیده است.

دیسک‌های ترمز معادل امروزی کفش‌های ترمز هستند که در سیستم ترمز درام قدیمی استفاده می‌شدند.

امروزه اکثر وسایل نقلیه از سیستم ترمز دیسکی استفاده می کنند تا به راننده اجازه دهد سرعت خود را کاهش داده و خودروی خود را متوقف کند.

این سیستم از یک کالیپر ترمز که حاوی پیستون و لنت ترمز است تشکیل شده است.

لنت

همچنین یک دیسک چرخان وجود دارد که هنگام حرکت خودرو همراه با چرخ می چرخد. کالیپر به لنت ترمز فشار وارد می کند و باعث می شود لنت به دیسک ترمز فشار بیاورد.

اصطکاک ایجاد شده بین لنت ترمز و دیسک ترمز باعث کاهش سرعت چرخش چرخ می شود. زمانی که راننده پدال ترمز را پا می گذارد این اتفاق می افتد.

مواد مورد استفاده برای ساخت لنت ترمز شامل صفحات پشتی فولادی، شیلنگ ها، مواد اصطکاکی، پوشش های لاستیکی و پوشش های عایق حرارتی است.

اینها مواد قوی هستند، اما آنقدر قوی نیستند که برای همیشه دوام بیاورند.

زمانی می رسد که لنت ترمز شما باید تعویض شود. از آنجایی که لنت های ترمز هر زمان که روی پدال ترمز می گذارید استفاده می شوند، پس از حدود 50000 مایل فرسوده می شوند.

با این حال، در صورت استفاده از لنت‌هایی که ضخامت مناسبی دارند، می‌توانید عمر طولانی‌تری از لنت‌های ترمز خود داشته باشید. در زیر به سطوح ضخامت خواهیم پرداخت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.