پخش انواع ست سینی مسی میناکاری

مینا کاری روی ظروف مسی از هنرهای قدیمی ایرانیان محسوب می شود. که قدمت این هنر به دوران ساسانیان برمی گردد. و بعدها در دوران صفویان به دوران اوج خودش می رسد. و دلیل اینکه این هنر زیبا در استان اصفهان بسیار رواج دارد همین موضوع است.

یکی از سوغات بی نظیر اصفهان، ست سینی مسی میناکاری شده است که طرفداران زیادی دارد.

پخش انواع ست سینی مسی میناکاری

نحوه تولید ست سینی مسی میناکاری

نحوه تولید ست سینی مسی میناکاری هنر زیبای مینا کاری در شهر های دیگر مانند یزد و زنجان هم رواج دارد. اما استان اصفهان محفل مینا کاری ایران شناخته شده است. و همین هنر سالانه مسافران و بازدیدکنندگان بسیاری را از ایران و سراسر جهان به خود جذب می کند.

هنرمندان این رشته برای تولید ست سینی که از جنس مس تهیه می شود. سینی های مسی با ضخامت مناسب را انتخاب می کنند.

میناکاران در مرحله اول مس را چکش کاری می کنند تا به شکل ظرف مورد نظرشان، مثلا سینی در بیاید. در مرحله بعدی سینی ها را لعاب کاری می کنند.

و سپس هنرمندان با رنگ های دل نشین روی سینی ها نقوش زیبا و سنتی می کشند. معمولا از رنگ های آرامش بخشی مثل آبی فیروزه ای و لاجوردی استفاده می کنند. رنگ های سرمه ای و مشکی نیز در این ترکیبات زیاد بکار می رود.

سینی های مسی میناکاری، دارای ضخامت و خلوص مس متناسب هستند. مس دارای خاصیت ترکیب شدن با اکسیژن است. بنابراین ممکن است زود اکسید شود و یا به اصطلاح زنگ بزند. برای حل این مشکل و نگه داری بهتر از این ظروف، هنرمندان مینا کاری بر روی سینی مسی طراحی شده لایه ای از پلی استر می کشند تا از اکسید شدن سینی جلوگیری کنند.

خرید انواع ست سینی مسی میناکاری

خرید انواع ست سینی مسی میناکاری هنر مینا کاری زحمت بسیار زیادی دارد. و هنرمند اگر به این نوع هنر علاقه ندارد، نباید این رشته هنری را انتخاب کند.

برای تولید هرکدام از این ظروف زیبا اعم از سینی، بشقاب،پارچ و غیره زمان زیادی نیاز است تا هرکدام از مراحل چکش کاری، لعاب کاری، طراحی و پلی استر طی شود و محصولی با کیفیت به دست مشتری برسد.

برخی تصور می کنند که قیمت این محصولات بالا است و منصفانه نیست. اما کافی است تا کمی از مراحل شیرین و پر زحمت ساخت این ظروف زیبا بدانند، متوجه خواهند شد که هیچ یک از اینگونه هنرها قابل ارزش گذاری نیستند.

سالیانه میلیون ها توریست برای خرید ست سینی میناکاری راهی بازارهای پرشور و زیبای اصفهان می شوند. اما این روزها دیگر اجباری به سفر رفتن و خرید این محصولات نیست. خریداران می توانند از شهر محل زندگی خود، این سینی های مسی با کیفیت را به شکل اینترنتی برای خود و عزیزانشان خریداری کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.