پسری با حنا گیاهی به خواستگاری دختر مورد علاقه اش رفت

بولر-رز می‌گوید: «در حالی که طراحی حنا گیاهی در جنوب آسیا رایج است، بسیاری از جوامع – اریتره، سومالی، رومی، مراکشی و ایرانی – تاریخچه غنی از طراحی حنا دارند. “برای مشتریان مهم است که توجه داشته باشند که نمادگرایی در بسیاری از طرح‌های حنا مقدس است.

برخی جوامع حتی خود ماده را مقدس می‌دانند. بنابراین، حنا و نمادها با احترام، حساس و آگاهانه استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، قرار دادن تصویری از خدای Gaṇeśa. روی پاها بی احترامی تلقی می شود.”

هاک می‌گوید: «از آنجایی که این هنر در سراسر جهان گسترش می‌یابد، ضروری است که در مورد ریشه‌ها و سنت‌ها آموزش ببینیم. “همچنین مهم است که هنر را مسخره نکنید یا از آن به عنوان لباس استفاده نکنید.

امروزه افراد با هر پیشینه ای این هنر را دریافت می کنند و همچنین استفاده می کنند. اگر شما فردی هستید که از این هنر استفاده می کنید، لطفاً مراقب باشید و از آن استفاده نکنید.

حنا

اصطلاحات فرهنگی برای تبلیغ کسب و کار حنا خود را. خود را گورو خطاب نکنید یا نام خود را تغییر ندهید فقط برای اینکه مشتریان بیشتری داشته باشید.”

در حالی که افزایش محبوبیت حنا منجر به تحریف و سوء استفاده از اهمیت اصلی آن شده است، بسیاری از هنرمندان متعهد به زنده نگه داشتن این سنت هستند.

عصار می‌گوید: «من در تمام زندگی‌ام هنری بوده‌ام. من اغلب در کودکی از هند دیدن می‌کردم و همه چیز از معماری گرفته تا پارچه‌های پارچه واقعاً به من انگیزه داد که هنر هندی را به طور کلی دنبال کنم. من در هر فرصتی حنای خود را انجام می‌دادم و کاملاً آن را دوست داشتم. از سال 1994 به طور حرفه‌ای حنا را شروع کردم. 14 ساله بودم و اولین مشتریم عروس بود بقیه اش تاریخ است.

برای بوهلر-رز، حنا راهی برای حفظ و ماندگاری تاریخ خود است. او می‌گوید: «استفاده از حنا خاطرات لحظات آرام و ارزشمند دوران کودکی را تداعی می‌کند که در طی آن حنا دم کرده و استفاده می‌شد.

سمبولیسم و تصویرسازی مرتبط با استفاده از حنا به موازات اعتقادات معنوی و اعمال مذهبی من است. بنابراین، طراحی حنا برای من تجربه‌ای هماهنگ است، تجربه‌ای که طی آن به جنبه‌های مختلف هویت خود دسترسی پیدا می‌کنم و از آن برای حضور و بهره‌مندی از مردم استفاده می‌کنم. ”

برای هاک، mehndi یک تمرین عمیقاً شخصی است که او توانسته است با مشتریان از همه فرهنگ‌ها به اشتراک بگذارد. او می‌گوید: «زمانی که در یک خانه سنتی پاکستانی بزرگ می‌شد، حنا قبل از تعطیلات مذهبی، رویدادهای خاص، عروسی‌ها استفاده می‌شد و همچنین به عنوان یک مراسم خودمراقبتی استفاده می‌شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.