پولیپورها نوعی قارچ هستند که روی درختان زنده یا مرده رشد می کنند

از جمله قارچ‌های هیدنوم یا جوجه تیغی هستند که دارای دندان‌ها، خارها یا زگیل‌ها در سطح زیرین کلاهک هستند یا در انتهای شاخه‌ها، پلی‌پورها، قارچ‌های قفسه‌ای یا قارچ‌های براکتی (مرتب Polyporales) دارای لوله‌هایی در زیر کلاهک مانند گلوله‌ها هستند، اما در یک لایه به راحتی قابل جدا شدن نیستند.

سایر اشکال غیرمعمول، که ارتباط نزدیکی با قارچ‌های واقعی ندارند، اما اغلب همراه آن‌ها هستند، قارچ‌ سفید دکمه ای (گونه‌های ترملا)، قارچ گوش یا گوش یهودی (Auricularia auriculara-judae) و ترافل خوراکی هستند.

پولیپورها معمولاً روی درختان زنده یا مرده رشد می کنند که گاهی اوقات به عنوان آفات مخرب هستند.

بسیاری از آنها هر سال رشد خود را تجدید می کنند و بنابراین لایه های رشد سالانه ای تولید می کنند که سن آنها را می توان تخمین زد.

به عنوان مثال می توان به زین دریاد (Polyporus squamosus)، قارچ بیفتیک (Fistulina hepatica)، قارچ گوگردی (P. sulphureus)، قارچ هنرمند (Ganoderma applanatum یا Fomes applanatus) و گونه هایی از جنس Trametes اشاره کرد.

به عنوان مثال می توان به قارچ خوراکی بسیار ارزشمند (C. cibarius) و قارچ خوراکی بسته بندی شده (Craterellus cornucopioides) اشاره کرد.

کلاواریاها یا قارچ های باشگاهی (مثلاً کلاواریا، راماریا)، عادت به رشد بوته مانند، چماق مانند یا مرجانی دارند.

یکی از قارچ صدفی رنگی، قارچ گل کلم (Sparassis crispa)، دارای شاخه‌های خوشه‌ای پهن است که نزدیک به هم قرار گرفته‌اند و ظاهر گل کلم گیاهی را می‌دهند.

قارچ‌های کانتارلوئید (Cantharellus و خویشاوندان آن) به شکل قارچ، مخروطی، یا شیپوری شکل هستند که دارای قسمت بالایی منبسط شده هستند که دارای برجستگی‌های درشت چین خورده در امتداد زیرین و در امتداد ساقه پایین می‌آیند.

گلوله‌های بادکنکی (خانواده Lycoperdaceae)، بوی بدبو، ستاره‌های زمینی (نوعی پف‌بال) و قارچ‌های لانه پرنده معمولاً با قارچ‌ها درمان می‌شوند.

مورل‌ها (Morchella، Verpa) و مورل‌های کاذب یا lorchels (Gyromitra، Helvella) از شاخه Ascomycota به دلیل شکل و ساختار گوشتی‌شان در میان قارچ‌های واقعی قرار می‌گیرند.

آنها شبیه یک اسفنج مخروطی شکل عمیق تا خورده یا حفره دار در بالای یک ساقه توخالی هستند.

برخی از قارچ‌های خوراکی بسیار ارزشمند هستند (مانند مورچلا اسکولنتا).

گروه دیگری از آسکومیست ها شامل قارچ صدفی صورتی با ساختار میوه ای فنجانی یا بشقاب مانند است که گاهی اوقات بسیار رنگی است.

قارچ ها فاقد کلسترول هستند و حاوی مقادیر کمی اسیدهای آمینه ضروری و ویتامین های گروه B هستند.

با این حال، ارزش اصلی آنها به عنوان یک غذای تخصصی با طعم لطیف، لطیف و بافت دلپذیر است.

از نظر وزن تازه، قارچ تجاری رایج بیش از 90 درصد آب، کمتر از 3 درصد پروتئین، کمتر از 5 درصد کربوهیدرات، کمتر از 1 درصد چربی و حدود 1 درصد نمک معدنی و ویتامین است.

 • منابع:
  1. Mushrooms are a guarantee of health
 • تبلیغات:
  1. کرم پودر آینده صنعت زیبایی
  2. طلاق دو زوج به دلیل پولدار بودن!
  3. ساخت مجسمه های اهرام مصر از سنگ تراورتن!
  4. آیا فرآیند خشک کردن زعفران را می دانید؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.