چای سفید کیلویی که موجب دعوای بین دو برادر شد

چای جایگزینی برای سلامتی قهوه و الکل است، زیرا حاوی مواد افزودنی نیست، کاملا طبیعی، بدون انرژی و بدون چربی است و محتوای کافئین پایینی دارد.

تاریخچه چای سفید کیلویی به زمان امپراتور سلسله سونگ، هوی ژونگ در چین در سال های 600 پس از میلاد برمی گردد، که برای قرن ها برای کشورهای خارج از چین پنهان مانده بود.

هر ساله تقریباً 2.5 میلیون تن چای خشک تولید می شود. به طور کلی کشورهایی که در آن تولید می شود عبارتند از; هند، چین، سریلانکا، ترکیه، روسیه و ژاپن. “سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)” اعلام می کند که چای یک نوشیدنی سالم برای سلامت انسان است و مصرف آن را پیشنهاد می کند.

با در نظر گرفتن سرانه مصرف، ترکیه در جایگاه اول مصرف چای در جهان قرار دارد. سرانه مصرف سالانه در سال 2011 3.157 کیلوگرم گزارش شده است. ایرلند با مصرف سرانه 2.191 کیلوگرم در جایگاه دوم قرار دارد ..

چای

چای سفید عصر مدرن در طول سلسله چینگ در سال 1796 ظهور کرد. از این دوره به بعد، چای سفید به عنوان چای فله تولید و توزیع شده است. بعداً، پس از سال 1885، کلون‌های چای به‌عنوان «سفید بزرگ»، «سفید کوچک» و «نرگس» که دارای جوانه‌های گوشتی بزرگی هستند، با انتخاب به‌عنوان «ماده خام» از همه انواع چای سفید از جمله «سوزن‌های نقره‌ای» (ایلگاز و پولات) به دست آمد.

تولید چای در جهان در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری، در مناطق مرطوب که بارندگی کل سالانه فراوان است و به طور منظم تا ماه ها توزیع می شود، انجام می شود.

دمای مطلوب برای رشد شاخه های چای بین 18 تا 30 درجه سانتیگراد است (Mahmutoğlu، 2012). اکثر گیاهان چای با کیفیت بالا در ارتفاعات 1500 متری از سطح دریا رشد می کنند، که باعث می شود گیاهان کندتر رشد کنند و طعم بهتری داشته باشند (Sharma et al., 2013, pp. 56-64). گیاه چای عمدتاً به دو صورت بذر (زاینده) و لغزشی (روشی) تولید می شود.

. تخمه شدن چای حدود 4 تا 12 سال طول می کشد و یک گیاه چای جدید در حدود سه سال دیگر آماده برداشت می شود (Sharma et al., 2013, pp. 56-64).

جوانه بالایی و برگهای اول و دوم به دنبال جوانه بالایی از نوک شاخه های جوان روی گیاه چای برداشته می شوند (Mahmutoglu, 2012). شاخساره چای که از این دو برگ پر و جوانه بالایی به نام دو و نیم برگ تشکیل می شود .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.